Treće mesto za Emiliju Đurović u Italiji

Reprezentativka Srbije Emilija Djurovic je osvojila 3. mesto i prvu medalju u istoriji za srpsko skijanje na 39’ po redu tradicionalnom medjunarodnom takmicenju  u abetone Italija “Pinocchio sugli sci” u disciplini veleslalom u kategoriji do 14 godina. Jos jedan vrhunski rezultat ove sezone na međunardnim takmičenjima što je svrstava među talentovanije takmičarke evropskog ranga.

Pored emilje I ostali članovi reprezentacije su učestvovali na takmičenjima u konkurenciji do 14 I 16 godina u slalomu I veleslalomu.

Emilija je zaostala 0,49sek za prvoplasiranom slovenkom Radelj Tijom. Drugo mesto zauzela je italijanka Giareta Marta sa 0,28sek zaostatka.

U slalomu je nakon prve voznje zauzela 4.mesta, medjutim u želji da se popne na podijum, nakon greške ispala u je drugoj vožnji i ostala bez plasmana.

Plasman Članovi reprezentacije Srbije koji su učestvovali na trkama.

Prvog dana ne programu je bio slalom (sl), drugog dana veleslalom.