• Početna
  • Aktuelnosti
  • Nevena zauzela 6. mesto na Svetskom kupu u alpskoj kombinaciji

Na Kopaoniku počinje državno prvenstvo Srbije u alpskom skijanju

U organizaciji Skijaskog Saveza Srbije, skijaskog kluba „Nis“ i „Cigota”, uz podrsku JP Skijalista Srbije i angazovanje klubova, sportskih strucnjaka skijaskog sporta  i ljubitelja skijanja na Kopaoniku ce se u period od 13.04 do18.04.2021 godine, održati prvenstvo Srbije za decu U-16, U-14 i otvoreno FIS prvenstvo Srbije za starije kategorije,U -18,U- 21  i preko 21 godine.

Na takmičenjima će nastupati naši najbolji kategorisani takmičari kandidati za ucesce na Zimskim Olimpijskim Igrama 2022.,  Nevena Ignjatović, Stanišić Strahinja, na žalost Marko Vukićević i Zoja Grbović neće nastupati zbog povreda. Očekuje se učešće i reprezentativnih takmičara iz  juniorske i kadetske selekcije, Djordjević Mihajlo, Rastko Blagojević, Aleksa Tomović, Mateja Minić, Uglješa Pantelić, Marta Dinić i dr.

Takodje, na prvenstvu Srbije ucestvovace  i talentovani takmičari od 12 do 16 godina, koji konkurišu kroz zajednički Projekat Olimpijskog komiteta Srbije i Skijaskog saveza Srbije pod nazivom „Razvojni program alpskog skijanja i identifikacija najtalentovanije dece“, odnosno "Talenti - Milano 2026". Bronzana sa  Pinokia Emilija Djurović, Sara Nendvich, Aleksa Lalic, Lazar Perišić. Aleksa Balović i dr.

Skijaski savez Srbije ocekuje da na otvorenom FIS prvenstvu Srbije uzme ucesce i veliki broj takmicara iz regiona i odredjenog broja drzava sirom Evrope: Austrije, Češke, Rumunije, Turske, Argentine, Kipra, Hrvatske , Slovenije i dr.

Prvenstvo Srbije odrzace se na stazi „Crna Duboka”, koja je ove godine uz pomoc strucnjaka alpskog skijanja u Srbiji i JP Skijalista Srbije vrhunski pripremljena po najvisim standardima FIS-а, tako da ce uslovi za takmicenje biti izuzetno dobri.

Program takmičenja je sledeci na Kopaoniku:

13.04.2021.  Prvenstvo Srbije Velslalom (U16,U14)

14.04.2021.  Prvenstvo Srbije Slalom (U16,U14)

15.04.2021. FIS Prvenstvo Srbije Slalom (U18,U21,Seniori)

16.04.2021. FIS Prvenstvo Srbije Velslalom (U18,U21,Seniori)

17.04.2021. FIS Juniorsko Prvenstvo Srbije Velslalom (U18,U21,Seniori)

18.04.2021. FIS Juniorsko Prvenstvo Srbije Velslalom (U18,U21,Seniori).

Prvenstvo Srbije odrzace se uz sprovodjenje svih propisanih mera u uslovima pandemije virusa KOVID-19.

Skijaski savez Srbije, sa zadovoljstvom istice da je i pored niza ogranicavajucih faktora i otezanih uslova uspelo da uz podrsku kako klubova, strucnjaka, tako i iskrenih prijatelja srpskog skijanja u ovoj godini organizuje prvenstvo Srbije, na dobrobit skijanja i zimskog sporta u Srbiji. Jos jednom se svima zahvaljujemo a posebno JP Skijalistima Srbije.

Pozivamo sve ljubitelje skijanja i sporta da podrze napore Skijaskog saveza Srbije i zajednickim snagama kroz ovakva i druga takmicenja i aktivnosti trasiramo perspektivu skijanja u Srbiji.