Kopaonik domaćin FIS Evropa kupa 2021. godine

Međunarodna skijaška federacija (FIS) donela je konačnu odluku da ski centar Kopaonik bude domaćin jednog od najprestižnijih skijaških takmičenja, Evropa kupa 2021. godine, u disciplini veleslalom za žene. Evropa kup u skijanju održaće se 24. i 25. februara na Kopaoniku, kada će se na jednom mestu naći najpoznatije skijašice sveta.

Nastavi sa čitanjem

Pozitivna ocena FIS-a i velika šansa za skijaški sport u Srbiji

Od 10. do 13. marta 2020. godine na Kopaoniku održan je 16. FIS Eurobalkan Kup. Za ovaj događaj pripremljena je staza Crna duboka na kojoj je u ova četiri dana više od ­­­­­­­­pedeset domaćih i stranih takmičara odmerilo snage i umeće. Pored sjajnog sportskog događaja, ova trka je verovatno jedna od najznačajnijih za naše skijanje do sada jer je ujedno bila i test trka u kandidaturi Srbije za dobijanje licence za organizaciju trka Evropa kupa od sledeće sezone. Skijaški Savez Srbije je uspeo da dovede komisiju iz FIS-a i konačno obezbedi šansu da se Srbija pojavi na kalendaru Evro kupa.

Nastavi sa čitanjem