Raspored takmičenja u sektoru alpsko skijanje za sezonu 2019/2020

DATUM  DAN MESTO NAZIV TAKMIČENJA TIP KATEGORIJE DISCIPLINE Pol TEH. ORG. TD Komentar
18.01.2020.   Subota  Kopaonik  Kup Sampiona  AK  U8-U16  GS M/Z   BSK  S. Predojevic  Odrzano
19.01.2020. Nedelja Kopaonik  Kup Sampiona  AK U14-U16 SL M/Z  BSK S. Predojevic Odrzano
31.01.2020. Petak Kopaonik Trofej Beograda REG U10-U16 GS M/Z CUB M. Bozic Odrzano
01.02.2020.  Subota Kopaonik Prv. Beograda AK U10-U16 GS M/Z CUB M. Bozic Odrzano
02.02.2020. Nedelja Kopaonik Prv. Beograda AK U14-U16 SL M/Z CUB M. Bozic Odrzano
12.02.2020. Sreda Kopaonik Prv. CJS AK  U8-U16 SL M/Z Osa D. Jaglicic Odrzano
13.02.2020. Cetvrtak Kopaonik Prv. CJS AK  U8-U16 GS M/Z Osa D. Jaglicic Odrzano
14.02.2020. Petak Kopaonik Kup REK REG  U8-U16 SL M/Z REK D. Jaglicic Odrzano
15.02.2020. Subota Kopaonik Kup NST REG  U8-U16 GS M/Z NST D. Jaglicic Odrzano
16.02.2020. Nedelja Kopaonik Kup KOR REG  U8-U16 GS M/Z KOR D. Jaglicic Odrzano
22.02.2020.   Subota M. Gora  Kup DPC  REG   U8-U12 GS M/Z SAU  Z. Trmcic Odrzano 
23.02.2020.  Nedelja  M. Gora  Mem. D. Korac REG  U8-U12 GS  M/Z ROB   Z. Trmcic Odrzano
24.02.2020.  Ponedeljak  M. Gora  FIS CHI   CHI/AK  U14, U16 SL  M/Z SSS  J. Dekleva Odrzano
25.02.2020.   Utorak M. Gora FIS CHI  CHI/AK 14, U16  SL  M/Z  SSS J. Dekleva  Odrzano 
28.02.2020.  Petak Zlatibor   Kup Cigota  FIS FIS  SL   M/Z CIZ  E. Terzic  Odrzano
29.02.2020. Subota   Zlatibor  Kup Cigota  FIS FIS SL  M/Z CIZ   E. Terzic Odrzano
28.02.2020.   Petak  S.Planina Kup MIP  REG  U8-U16 GS M/Z   MIP S. Marinkovic  Odrzano 
29.02.2020.  Subota  S.Planina  Kup BorSki   REG  U8-U12 GS   M/Z  BST S. Marinkovic  Odrzano
 29.02.2020.  Subota S.Planina   Prv. JIS  AK  U14, U16 SL  M/Z  BKV  S. Marinkovic Odrzano
 01.03.2020. Nedelja  S.Planina  Prv. JIS   AK U8-U16  GS  M/Z  BKV  S. Marinkovic Odrzano
06.03.2020. Petak S.Planina    NC/NJC Serbia NC/NJC   FIS AC/SG   M/Z SSS  S. Jesensek  Odrzano 
07.03.2020.   Subota  Kopaonik Kup Radan  AK U8-U12 GS  M/Z  RDB S. Marinkovic  Odrzano 
08.03.2020.  Nedelja  Kopaonik Kup Radan   AK U8-U12   GS M/Z   RDB S. Marinkovic   Odrzano
10.03.2020. Utorak   Kopaonik  NC Serbia   NC  FIS  SL M/Z   SSS/NIN  B. Panovski  Odrzano
 11.03.2020. Sreda    Kopaonik NJC Serbia    NJC  FIS SL  M/Z  SSS   B. Panovski  Odrzano
 12.03.2020.  Cetvrtak   Kopaonik  NC Serbia  NC   FIS  GS M/Z   SSS/NIN  B. Panovski  Odrzano
 13.03.2020. Petak    Kopaonik  NJC Serbia   NJC  FIS  GS  M/Z  SSS  B. Panovski  Odrzano
 14.03.2020. Subota    Kopaonik Kup RAK REG   U8-U16  GS M/Z   RAK  D. Jaglicic  Odrzano
15.03.2020. Nedelja  Kopaonik Kup Uvac REG U8-U16 GS M/Z UNV D. Jaglicic Odrzano
 

PRVI SPUST U SRBIJI

Na Staroj Planini je 03.02.2016. su održane prve trke u disciplini Spust u istoriji Srpskog skijanja. 

Prvo na programu je bio IPCAS Spust Trening, zatim je usledila IPCAS Spust trka, potom je održana prva Evropa Kup trka, takođe u disciplini Spust.

Sutra je planirano da se održi trka Spust 2 u kategoriji Evropa Kup i zatim trka Spust 2 u kategoriji IPCAS.

Rezultati IPCAS TRA, IPCAS DH 1 & EC DH 1

Evropa Kup u paraolimpijskom skijanju u disciplinama Spust i Super Kombinacija na Staroj Planini

Od 01. do 05 februara na Staroj Planini zakazane su trke paraolimpijaca u disciplinama Spus, Superveleslalom i Super kombinacija.

Na žalost zbog loših vremenskih uslova 01. i 02. februara su trening i takmičenje otkazani. 

Sutra su na programu trening i trka spusta u kategoriji IPCAS, a odmah zatim trening i trka u kategoriji Evropa Kupa.

Nadamo se da ćemo uprkos visokoj temperaturi uspeti da održimo zakazana takmičenja.

 

Skijaški savez Srbije